Výpočet krmné dávky

 

 z www.dubarfst.de přeložil SaddVážený chovateli!
 
Dostává se Ti do rukou kalkulačka, která Ti usnadní začátky s Barfováním. Kalkulačka byla důkladně testována, přesto Tě prosíme o pochopení, že ji poskytujeme bez záruky. Za případné poškození věcí, osob nebo majetku způsobené touto kalkulačkou Barf ani autor kalkulačky neručí.
 
 
DŮLEŽITÉ POKYNY K POUŽITÍ
 
Vkládjete pouze čísla a žádné jiné znaky. Pokud bude požadováno např. 50%, zadejte jen číslo 50.
 
Množství jednotlivých komponentů se může lišit nebo může být zcela vynecháno. Např. pokud nechcete krmit obilovinami, necháte políčko prázdné nebo zadáte 0.
 
Obsah kalcia v kostech, který je zde uveden, je střední hodnotou a měl by sloužit jen jako orientační údaj. To samé platí o olejích a bylinkách.
 
Prosím sleduj Tvého psa pozorně. Jsou psi, kteří k udržení potřebují více krmiva než je udáváno a naopak psi, kteří začnou přibírat i po několika gramech potravy navíc. Toto je jen ve Tvých rukou. Ne nadarmo se říká: "krmí mě oko pánečka"
 
 
Tvůj Barf tým


výpočet krmné dávky


Tak konečně máme užitečného pomocníka pro naše výpočty. Nejvíce jej asi ocení majitelé štěňat, kde je nutné dávku neustále přepočítávat, podle toho jak prcek roste. Určitě se ale bude hodit i nám ostatním, kteří už BARFem krmíme déle a můžeme si tak ověřit své výpočty.
Jak už je řečeno v předmluvě, tato tabulka má být jenom vodítkem, proto ji prosím neberte jako nějaký "předpis". Každý pes je jiný a proto to co jednomu bohatě stačí, jinému stačit nemusí. Krmení musíte vždy přizpůsobit konkrétnímu jedinci!

 

Tusani Extra Spice

© 2008
Kateřina Novosádová
Manwë kennel

www.manwe.eu