_______________________________________________________________________

02.10.2018

Honey Spice Manwë "Hessy"

(C.I.B. Mohaget´s Mister Masai x C.I.B. Badawi Manwë)

Hessy se vrátila do rodné chovatelské stanice v dubnu 2018 ve věku 16ti měsíců. Komunikace s původní majitelkou byla velmi obtížná a Hessy byla prezentována jako pes, který vlastně ani nemůže vyjít z domu, protože se všeho bojí. Hessy je s námi několik měsíců a já můžu říct, že je to naprosto pohodová mladá dáma (trochu uštěkaná, ale na tom pracujeme ). Hessy se bez potíží zařadila do naší smečky, kde má už napořád svoje místo. S trochou tréninku jsme zvládly i výstavy, na kterých má Hessy čím dál tím lepší výsledky. Je kandidátem Šampiona Slovenska, Klubového šampiona ČKRR a Klubového šampiona KCHRR. Hessy také úspěšně prošla bonitací pod Českým Klubem Rhodéských Ridgebacků, se závěrečným hodnocením „výborná, vyrovnaná povaha“ a stala se tak chovnou fenou.
Je mi líto, že jsem novou rodinu pro Hessy špatně odhadla, ale my jí to teď vynahradíme! Děkuji všem, co nám pomáhali, zvláště Tereza Rajdlová.

Hessy returned to our kennel in April 2018 at the age of 16 months. Communication with the previous owner was very difficult and Hessy was presented as a dog that is unable to even leave the house due to extreme fear towards everything. Hessy is with us several months now and I can say that she is an absolutely steady young lady (perhaps only little too loud when she guards and barks but we are working on that ) Hessy joined our pack without any complications at all, where she has found her forever home. We have managed to conquest shows with a little practice and she is receiving better and better results. She is currently candidate for Champion of Slovakia, Club Champion of CKRR and Club Champion of KCHRR. Hessy has successfully passed the breeding exam under the Czech Rhodesian Ridgeback Club (ČKRR) with the final judgement of "excellent, stable personality" and she thus became brood bitch.
I am very sad that I have made a bad judgement when picking out Hessy's previous family but we will make up for it now! Thank you to everyone who helped us, especially Tereza Rajdlova
 
Honey Spice Manwë