Mýty o krmení syrovým masem

 

Mnozí lidé se obávají krmit syrovým masem kvůli různým mýtům a předsudkům. Pokusím se tedy ty nejčastější objasnit.


pes který ochutná krev se stane nebezpečným a pravděpodobně Vás v brzké době sežere i s celou rodinou
- takovéto chování nebylo v souvislosti s krmením syrového masa nikdy zaznamenáno. Původ může mít v dobách, kdy bylo běžné chovat psy uvázané u boudy a pes, který byl takto výživně krmen měl více energie a tak se ji snažil vybít štěkáním a skákáním - mohlo se zdát že je agresivní.


syrové maso je nebezpečné - salmonela, paraziti....
- celý trávící systém psa je uzpůsoben k trávení syrové potravy - pH v žaludku psa krmeného syrovou potravou je 0,7-0,9, což je srovnatelné s kyselinou (pH v žaludku člověka je 4-5), která původce salmonely, škodlivé bakterie, plísně a parazity spolehlivě zničí. Navíc syrové maso je tráveno max. 12-24 hodin, takže i přeživší škůdci nemají dostatek času se ve střevě zabydlet. Oproti tomu granule zůstávají v trávícím traktu i 3 dny a tak může docházet k hnilobným procesům a množení bakterií.


kosti jsou životu nebezpečné
- na tom něco pravdy je, ale pouze v případě, že se jedná o kosti vařené. Tepelnou úpravou kosti mění svou strukturu - ztvrdnou a lámou se na ostré kousky. Zejména kosti drůbeží a králičí. Lom u syrových kostí není tak ostrý a tvrdý. Sliny psa kosti dostatečně obalí a tak nehrozí jejich zapíchnutí do krku a žaludeční kyseliny kosti natráví tak, že do střeva už jdou měkké.


syrová strava je drahá
- pokud bychom nakupovali maso v lidské kvalitě, asi by i byla. Ale v dnešní době už je spousta firem specializujících se na prodej masa pro psy, které je cenově dostupné. Nebo i u našeho řezníka můžeme koupit různé odřezky masa a kosti za velmi nízkou cenu. Potom se dostaneme na cenu průměrných granulí.


krmení je časově náročné
- ano, porcování a uchovávání masa je složitější a časově náročnější než odsypávání granulí. Ale není lepší odměna než s chutí žeroucí pes!


syrovou stravou nelze psa dostatečně zaopatřit
- lze, jenom to dá trochu práce a musí se u toho přemýšlet. Odměnou vám bude zdravý a spokojený pes! Důkazy o tom hledejte u chovatelů, kteří takto dlouhodobě svoje miláčky krmí.


krmná dávka musí být vyvážená
- ano musí být vyvážená, ale ne denně, jak nás nabádají výrobci a prodejci průmyslově vyráběných krmiv, ale v řádech týdnů až měsíců


hovězí masoCo syrová strava umí

omezená tvroba zubního kamene
zdravá a lesklá srst
silný imunitní systém
méně parazitů
pevné svaly, šlachy a vazy
menší objem extrementů
méně růstových problémů
menší riziko torze žaludku
žádný nepříjemný pach
=
zdravý a vitální pes s dobrou náladouTusani Happy Zippy

© 2008-2014
Kateřina Novosádová
Manwë kennel

www.manwe.eu